Як підготуватись до імплантації зубів?

Види зубних коронок
03.09.2019
Імплантація зубів: догляд після операції
20.09.2019

Зубні імплантати: інструмент сучасної стоматології для відновлення гарної посмішки, коли ваші природні зуби були непоправно пошкоджені чи втрачені. Ця методика є чудовою альтернативою іншим варіантам протезування, таким як виготовлення мостоподібних та знімних протезів, і кінцевим результатом є зуби, які виглядають, відчуваються та функціонують так само, як справжні зуби. Основною перевагою імплантатів є надійна підтримка нових зубів.
Хочете дізнатися більше про зубні імплантати і як підготуватися до імплантації? Нижче ми зібрали деякі факти, щоб розповісти вам про тонкощі імплантації та допомогти вам стати більш поінформованим пацієнтом.
Деякі можуть не підходити для імплантації через поганий стан здоров’я. Але це крайні випадки. Багато регульованих системних захворювань, таких як діабет, артеріальна гіпертензія або різні види гормонального дисбалансу, всупереч поширеній думці, не є абсолютним протипоказанням для проведення операції імплантації зубів.
Абсолютними протипоказаннями до встановлення імплантатів є:

  • Імунні порушення (лейкемія тощо),
  • Онко патології,
  • Порушення коагуляції (антикоагулянти, цироз печінки, тромбоцитопенія, схильність до крововиливів),
  • Ревматоїдна хвороба (прийом стероїдних препаратів),
  • Нестабільні ендокринні порушення,
  • Променева терапія та прийом бісфосфонатів протягом останніх 5 років,
  • Вагітність, лактація,
  • Вік до 18 років (несформований скелет).

Інші фактори, які можуть несприятливо впливати на процес приживлення імплантатів: остеопороз, фіброзна дисплазія, місцеві запальні процеси, несприятливі анатомічні умови (макроглосія), погана гігієна ротової порожнини, паління, прийом наркотичних препаратів.
Під час першого візиту буде визначено будь-які локальні обмеження для передбачуваної процедури імплантації.
Спосіб виконання дентальної імплантації залежить від типу імплантату та стану вашої щелепної кістки. Імплантація зубів може містити кілька процедур. Оскільки загоєння кістки (остеоінтеграція) потребує часу, процес може тривати багато місяців (від 3 до 12).
Якщо ви вирішили, що зубні імплантати підходять вам, але ви нервуєте з приводу операції, ось кілька порад, які можуть допомогти вам підготуватися психологічно.

Підготовка та встановлення зубних імплантатів

Перед операцією, якщо ви перебуватимете під седативним ефектом під час процедури, вам буде запропоновано не їсти і не пити протягом 8-12 годин. Це мінімізує післяопераційну нудоту. Якщо процедура проводиться під місцевою анестезією, немає жодних обмежень на їду або рідину перед операцією.
Після операції з дентальної імплантації у вас може виникнути невелика кровотеча, яка усувається перекисом водню або розчином марганцівки.
Використовувані шви можуть бути як саморозсмоктуються (кетгут), так і вимагають зняття (поліамід, нейлон) за допомогою хірурга.
Використовуйте пакет з льодом, щоб контролювати набряк. Застосування холоду актуальне лише перші години після операції.
Встановлення імплантату не потребує лікарняного та зниження працездатності. Після операції працювати можна йти наступного дня. Тим не менш, переконайтеся, що у вас немає важливих заходів протягом тижня після операції. Деякі пацієнти продовжують відчувати невеликий дискомфорт та набряк протягом 7-10 днів.
Як правило, ми призначаємо антибіотики, пробіотики та нестероїдні протизапальні препарати в день операції з імплантації зубів, у разі необхідності – анальгетики.
Під час одужання дуже важливо дотримуватися бездоганної гігієни порожнини рота. Раз на три місяці ми запрошуємо пацієнта після встановлення імплантату до нашої клініки SPK, щоб стежити за приживленням імплантату.

Діагностика

При плануванні імплантації ми рекомендуємо наступний діагностичний протокол: збирання анамнезу, комп’ютерна томографія 3D, фото-відео зйомка, зліпки чи скани щелеп, 3D моделювання майбутніх зубів (віртуальний проект), виготовлення хірургічних шаблонів, загальний аналіз крові.

3D візуалізація та планування лікування

Сучасне, високоточне програмне забезпечення для тривимірної цифрової візуалізації та хірургічного планування імплантатів зробило процедури імплантації більш швидкими та передбачуваними. У нашій клініці ми використовуємо ці інструменти для аналізу анатомії вашої щелепи та визначення найкращих місць для встановлення імплантату перед операцією. Це економить час та гроші та скорочує час відновлення.
Протягом усього цього процесу ви можете зустрітися з кількома різними фахівцями, такими як щелепно-лицьовий хірург, пародонтолог, ортодонт, ортопед, лор лікар, ендокринолог.
Така ретельна діагностика може здатися об’ємною, але не турбуйтеся, тому що зрештою все це буде коштувати того, коли у вас знову з’явиться гарна, повна посмішка!

День операції

Після того як ви пройдете обстеження і буде призначений день процедури (імплантації), можливо, вам доведеться постити день, залежно від того, який седативний ефект буде використаний. Крім того, плануйте, щоб хтось відвіз вас на прийом та відвіз додому.
Хорошою ідеєю заздалегідь буде приготувати м’які продукти, щоб вам не довелося турбуватися про приготування їжі після процедури. Такі продукти, як супи, смузі, пасти, йогурти, соки є відмінним вибором, одним словом – манна дієта
Це може бути складно, але перед імплантацією потрібно постаратися виспатися. Це допоможе вашому організму бути готовим до процедури, а також до одужання, яке буде. Потім, в день процедури, надягніть зручний одяг, прийміть всі призначені препарати і зробіть все можливе, щоб розслабитися. Ви в добрих руках!
Високі показники успішності імплантації (близько 95%) можливі лише за достатнього обсягу васкуляризованої кістки. Однак місцеві умови не завжди можуть бути сприятливими для встановлення імплантату, як у випадках недостатнього об’єму кістки після видалення зубів, атрофії внаслідок давнього видалення та нераціонального протезування тощо. Нерідко існує необхідність збільшення обсягу наявної кістки, щоб зробити її придатною для установки імплантату з подальшою стабільністю і естетичністю ортопедичної конструкції.
Сучасна кісткова пластика, як правило, є безболісною, малоінвазивною процедурою. Використовують матеріали тварини (ксенотрансплантат) або синтетичного походження, що містять колаген, білки, які стимулюють зростання кістки. У міру зростання нової кістки вона замінює матеріал аугментату, що розсмоктується. Нова кістка формується від 6 до 12 місяців, перш ніж зубні імплантати можуть бути встановлені, залежно від виду трансплантату та стану існуючої кістки.
Как подготовиться к имплантации зубов? 1
Існує три основних механізми, за допомогою яких кісткові трансплантати збільшують ділянку реципієнтної кістки, тобто остеогенез, остеоіндукцію та остеокондукцію. В остеогенезі залишкові клітини, що вижили, в кістковому трансплантаті диференціюються в остеобласти і стимулюють утворення нової кістки. Остеоіндукція – це процес, при якому кістковий трансплантат стимулює утворення нової кістки завдяки факторам росту кістки, що містяться в ній. При остеокондукції кістковий трансплантат не має ні здатності регенерувати кістку, ні стимулювати реципієнтну кістку для формування нової кістки. Тут донорський трансплантат просто діє як каркас для вростання судинних та сполучних тканин. Зрештою, усі імплантовані трансплантати замінюються на нову кістку.

Насолоджуйтесь результатами!

Як тільки процедура встановлення імплантату буде завершена, і ви будете повністю виліковані, ви виявите, що ваш новий зуб почувається комфортно та функціонує так само, як інші зуби. Ви будете готові посміхатися, і у вас буде повний рот зубів, які ви зможете використовувати, щоб насолодитися всіма вашими улюбленими стравами!

Якщо ви все ще нервуєте, сходите до друзів, сходите в кіно або займіться чимось ще, що принесе вам задоволення, за день до операції. Лягайте спати рано і виспіться. Нагадайте собі, що процедура дентальної імплантації – це ще один спосіб дбати про себе.