В даний час стоматологічне лікування проводиться з використанням інноваційних матеріалів і сучасного обладнання, що дозволяє досягати максимально точних і ефективних результатів. З розвитком стоматології змінюються і види знеболювання. Пацієнтам надається можливість отримувати якісне і в той же час комфортне, безболісне лікування.

При проведенні звичайного стоматологічного лікування найчастіше використовується місцева анестезія, за допомогою якої відключається больова чутливість необхідної області на 60-90 хвилин. Цього часу цілком достатньо для відвідування лікаря-стоматолога. Але у людини від природи 2 види чутливості: больова і тактильна. При використанні місцевої анестезії відбувається тимчасове відключення больової чутливості, при цьому тактильна (відчуття дотику, вібрації, натискання) зберігається. Тому іноді пацієнти відчувають больові відчуття навіть після місцевого знеболювання.

Останнім часом стає популярним лікування під седацией, яке спрямоване на стабілізацію психоемоційного стану пацієнта без повного виключення свідомості. Седация дозволяє підвищити поріг чутливості до болю і зменшити негативні реакції, перш за все, з боку серцево-судинної системи. Цей метод анестезіологічної захисту полягає у внутрішньовенному введенні лікарем-анестезіологом заспокійливого (седативного) препарату, під дією якого розвивається стан напівсну, з'являється приємне відчуття розслабленості, а місцева анестезія забезпечує повну безболісність лікування. У пацієнтів притупляється сприйняття зовнішніх подразників, але при цьому він здатний реагувати на слова лікаря. Артеріальний тиск завжди стабільний, дихання спокійне, все життєво важливі рефлекси збережені, стоматологічне лікування супроводжується відчуттям повного комфорту під контролем лікаря-анестезіолога, і пробудження проходить дуже легко.

Седация показана у випадках, якщо пацієнт відчуває психологічний дискомфорт під час стоматологічного лікування, нездоланний блювотний рефлекс, має підвищений артеріальний тиск, переніс інфаркт або інсульт. Під час проведення седації присутність лікаря-анестезіолога, кардіомоніторинг і швидка корекція наступаючих в стані пацієнта змін можуть не тільки запобігти появі небажаних реакцій організму, але і знизити ризик можливих ускладнень, а значить, дозволити ефективно провести пацієнту стоматологічне лікування.

Протипоказаннями для проведення лікування під седацией є вагітність, алергія на місцеві анестетики, алкогольне сп'яніння.

Перед проведенням седації необхідний огляд лікаря-анестезіолога, наявність результатів мінімального передопераційного обстеження:

  • Клінічний аналіз крові з підрахунком кількості тромбоцитів,
  • ЕКГ з розшифровкою.

Не вживати їжу і не пити протягом 3-6 годин до лікування, за добу до лікування виключити вживання алкогольних напоїв.

У більш складних випадках при стоматологічному лікуванні використовується загальна анестезія (наркоз) - повна анестезіологічна захист з медикаментозним сном, загальним знеболенням і контролем роботи всіх важливих систем організму, включаючи контроль глибини сну.

Показаннями для лікування під наркозом є:

  1. Боязнь стоматологічного лікування (стоматофобія).
  2. Нездоланний блювотний рефлекс.
  3. Неможливість досягнення повного знеболювального ефекту при застосуванні місцевої анестезії.
  4. Наявність у пацієнта неврологічних захворювань.
  5. Необхідність проведення великого обсягу лікування.
  6. Виконує складні кістково-пластичних операцій в ротовій області.
  7. Множинна установка зубних імплантатів.

Як правило, пацієнти залишають клініку самостійно або в супроводі родичів, через годину-дві після остаточного лікування без будь-яких больових відчуттів.

Лікування із застосуванням будь-якого виду анестезії в медичному центрі SPK проводиться з дотриманням міжнародних стандартів безпеки, з використанням найсучасніших методів знеболення та з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Не потрібно боятися відвідин стоматолога, лікування зубів без болю і страху абсолютно реально!