Що таке вініри?

Винир на зубы
Вініри – це дуже тонкі керамічні пластинки, що кріпляться на зовнішню (вестибулярну) поверхню зубів. Пластини не мають металевого каркасу, тому зубний ряд із вінірами виглядає естетичніше, а посмішка приваблива.
Як правило, вінірові пластини встановлюються на верхню та нижню щелепи тільки на передню групу зубів – цього достатньо, щоб вирішити одночасно кілька завдань, пов’язаних з естетичним виглядом зубного ряду та красою посмішки.

Переваги вінірів та основні показання до встановлення

Завдяки вінірам створюються голлівудські посмішки. Якщо ви незадоволені формою та розміром своїх зубів, то вініринг зробить їх ідеальними.
За допомогою вінірів можна приховати невеликі викривлення зубів, не носячи брекет-систему.
На відміну від професійного відбілювання, вініри здатні зробити зуби світлішими назавжди з гарантованим результатом.
Згодом зуби природно сточуються і втрачають свій первісний вигляд, що видає вік людини. Вініринг здатний повернути молодість посмішці!
Вініри є оптимальним рішенням, якщо зуби змінили колір (дисколорит) після травми чи лікування, а процедури відбілювання були неефективними. Також ними можна повністю закрити треми та дистеми (проміжки між бічними або передніми зубами).
Вініри також рекомендують використовувати після закінчення ортодонтичного лікування, так як при неправильному прикусі зуби змінюють свою форму через підвищене стирання. Це стає особливо помітним після того, як вирівнюється зубний ряд.
Для отримання гарного естетичного вигляду усмішки найоптимальнішим вибором є вініри.

Види вінірів представлених у SPK

У SPK ми використовуємо керамічні вініри різних видів. Найбільш популярні вініри з полевошпатної та склокераміки (IPS e.max), рідше – з блоків діоксиду цирконію.

Керамічні

Вініри з польовошпатної кераміки

Перші вініри виготовлялися саме з низькотемпературної кераміки. Саме цей вид матеріалу дозволяв досягти максимально наближеного до натурального вигляду відтінку та напівпрозорості вініру. Недоліком такого матеріалу була його крихкість. Сучасна польовошпатна кераміка є більш високотехнічним матеріалом, що має високу міцність і здатність до збереження кольору.
На сьогоднішній день є три способи виготовлення керамічних вінірів:
1. Пошарове нанесення та спікання після кожного шару фарфорової маси у спеціальній печі при високотемпературному режимі;
2. Пресування фарфору за допомогою високого тиску і високої температури;
3. Відносно новий метод – технологія CAD/CAM, коли блоки полевошпатной кераміки обробляються за допомогою фрезерування на апаратурі типу CEREC.

Вініри зі склокераміки IPS e.max

Склокераміка IPS е.max від виробника Ivoclar Vivadent має такий же коефіцієнт прозорості, як і зубна емаль, завдяки наявності у складі кристалів дисилікату літію. Завдяки таким властивостям вініри зі склокераміки IPS е.max практично не відрізнити від справжніх зубів. Існує 2 види цього матеріалу: е.max PRESS та е.max CAD. Перший вид використовується для створення вінірів за допомогою пресування, другий вид фрезерування.
Вініри зі склокераміки IPS е.max на сьогоднішній день є найбільш міцними – близько 400 МПа міцності на вигин, тому ризик відколів практично виключений. Саме цей матеріал дозволяє виготовляти вініри завтовшки 0,3-0,4 мм, коли стандартні вініри з кераміки завтовшки близько 0,6-1,0 мм. Завдяки напівпрозорості матеріалу, що імітує повністю оптичні властивості натуральних зубів, конструкції IPS е.max складно відрізнити від власних зубів.

Вініри з діоксиду цирконію

Такі вініри дуже міцні, тому що виготовляються за допомогою фрезерування блоків діоксиду цирконію (технологія CAD/CAM). На міцність вінірів цього матеріалу значно впливає обраний тип блоків діоксиду цирконію.
При виборі блоків з так званого м’якого сирого діоксиду цирконію вдається досягти міцності вінірів на вигин до 900 МПа, але в таких вінірах колір буде молочно білим без ефекту прозорості, чим значно відрізнятиметься від натуральних зубів.
Для надання вінірам більш естетичного вигляду блоки діоксиду цирконію додають ітрій, який надає матеріалу напівпрозорий вигляд, але знижує міцність на вигин до 550 МПа.

Люмініри

Ще один вид мікропротезування – це люмініри. Фахівці називають їх “ламінатом для зубів”. Вони випускаються в Америці за запатентованою технологією компанією CERINATE. (Lumineers, Cerinate, США). Головна перевага, яка заявляється компанією: відсутність необхідності препарувати зуби, можливість встановлення стандартного виробу на зуби.

Термін служби вінірів

При належному догляді вініри служать понад 15 років і строк служби безпосередньо залежить від ставлення самого пацієнта. Після закінчення терміну вони змінюються на нові. Відновлені зуби не можна використовувати для відкривання пляшок, горіхів, відкушування занадто твердих овочів та фруктів, продукти краще розрізати на частини. При сколі або відклеюванні потрібна повна заміна вініру.

Технологія виготовлення вінірів

На першому етапі ми діагностуємо та аналізуємо клінічну ситуацію, що включає комп’ютерну 3D томографію , фотосесію, виготовлення діагностичних моделей, сканування зубів. Далі приступаємо до воскового (Wax Up) чи віртуального прогнозу майбутньої вінірної реставрації. Після попереднього обговорення віртуального прогнозу, приступаємо до 3D друку моделей щелеп із змодельованими вінірами. Отримавши з CAD-CAM центру надруковані моделі щелеп, виготовляємо силіконові ключі для перенесення віртуального проекту в порожнину рота. Проводимо корекцію та затвердження проекту в роті. І тільки після цього під місцевою анестезією чи седацією зуби препаруються (обточуються) у межах емалі, потім отримуємо відбиток зубів силіконовими масами або скануємо зуби внутрішньоротовим сканером. Далі відбитки чи скани відправляємо до зуботехнічної лабораторії, де вже виготовляють постійні керамічні вініри. Щоб пацієнт не ходив з обточеними зубами, на час очікування на зуби фіксуються тимчасові вініри з пластмаси (композиту). Установка вінірів на зуби виконується адгезивним способом спеціальний клей. Він забезпечить щільну фіксацію виробу. Попередньо робочу поверхню обробляємо антисептиком та поліруємо. Конструкція виходить дуже міцною і є єдиним цілим з власним зубом.

Дізнайтесь більше про те Як встановлюють вініри у Києві в клініці SPK

Фото установки вінірів До та Після

Фото установки виниров До и После
Фото установки виниров До и После

Пацієнт 1

установка виниров До и После
установка виниров До и После

Пацієнт 2

Вартість вінірів

Постачальник: Місто: Київ пресований керамічний «EMPRESS» E-MAX 16000 грн.
Вінір із поливошпатної кераміки GC (Японія) на рефракторній моделі 16000 грн.

Дізнайтесь більше про вартість встановлення вінірів у Києві в клініці SPK

Запис на консультацію

Хочете знати більше про вініри? Записуйтесь на консультацію до клініки SPK.‎

Фахівці клініки

Специалисты клиникиСпециалисты клиники
Куц Павло, Паньков Андрій

Насамкінець: як доглядати вініри?

как ухаживать за винирами

За наявності вінірів та люмінірів найголовніше – обмежити навантаження на фронтальні зуби. Тобто відмовитись від усього твердого – надмірний тиск може призвести до того, що пластинки розколються або відклеяться.

  • Не відкушуйте їжу: ніяку, навіть м’яку. Потрібно звикнути розрізати або розділяти продукти на невеликі шматочки, що стосується овочів, фруктів, м’яса, сухарів і навіть печива. Пережовувати лише бічними зубами без накладок.
  • Відмовтеся від насіння принаймні, чистіть його вручну, а пережовуйте бічними зубами.
  • З обережністю вживайте волокнисту їжу, вона може застрягати в міжзубних проміжках, видалити її за допомогою зубної нитки буде досить складно.
  • Необхідно відмовитися від “барвної” їжі (буряк, червоне вино, чорний чай, кава) або мінімізувати її споживання, оскільки помітно підвищується ризик зміни відтінку протезів, особливо композитних та керамічних.
  • Під забороною різкі зміни температури (спочатку з’їли гаряче м’ясо, потім запили його холодною водою), як і занадто гарячі чи холодні продукти та напої це може призвести до тріщин матеріалу, розсмоктування композитного клею. Зрештою накладка просто відклеїться.

Ми радимо чистити вініри зубною щіткою і ниткою так само, як і справжні зуби, використовуючи неабразивну зубну пасту, що містить фтор. Бажано використання іригатора, що дозволить очистити як міжзубні проміжки, так і поверхню вінірів від нальоту. Додатковий бонус масаж ясен слизові насичуються киснем, обмінні процеси у них відновлюються.